O SVAZU

Posláním Českého ragbyového svazu vozíčkářů je vytvářet podmínky pro fungování a rozvoj ragby vozíčkářů nejen v České republice, ale díky svému členství v Mezinárodní federaci ragby vozíčkářů (IWRF) i ve světě. 

Ze zkušenosti víme, že ragby není pouze sport, ale pomáhá lidem s těžkým postižením nejen dosáhnout lepší soběstačnosti v běžném životě, přináší nová přátelství, zážitky a je velkým zdrojem zábavy a odreagování. To vše znamenalo označení „wheelchair rugby family“, oficiální heslo mezinárodní organizace a i náš svaz hledá stále „novou krev“ do ragby rodiny.

Aktivně se staráme o přípravu české reprezentace, českou národní ligu ragby vozíčkářů, rozvoj ragby vozíčkářů a každoročně také spolupořádáme s týmem Prague Robots a Českým svazem tělesně postižených sportovců prestižní mezinárodní turnaj Rugbymania.

RAGBY VOZÍČKÁŘŮ V ČESKÉ REPUBLICE

Aktuálně probíhá národní liga, kde se utkává většina českých týmů působících v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Ostravě či v Praze. O fungování, trénincích a kontaktech na jednotlivé týmy se dozvíte v sekci Česká národní liga.

Náš reprezentační tým se po úspěšném loňském postupu do divize „B“ připravuje na Mistrovství Evropy, které proběhne začátkem července ve Varšavě.

ZÁŠTITA CELOREPUBLIKOVÉ ORGANIZACE

Český ragbyový svaz vozíčkářů je organizací, která zajišťuje rovnocenné podmínky všem klubům a pomáhá s jejich fungováním. Jejím hlavním úkolem je:

  • Finanční záštita a realizace českého reprezentačního týmu
  • Pořádání České národní ligy a její organizace
  • Dohlíží na dodržování práv a povinností klubů, které jsou její součástí

Představení hráčů