O svazu

Posláním Českého ragbyového svazu vozíčkářů je vytvářet podmínky pro fungování a rozvoj ragby vozíčkářů nejen v České republice, ale díky svému členství v Mezinárodní federaci ragby vozíčkářů (IWRF) i ve světě.

Ze zkušenosti víme, že ragby není pouze sport, ale pomáhá lidem s těžkým postižením nejen dosáhnout lepší soběstačnosti v běžném životě, přináší nová přátelství, zážitky a je velkým zdrojem zábavy a odreagování. To vše znamenalo označení „wheelchair rugby family“, oficiální heslo mezinárodní organizace a i náš svaz hledá stále „novou krev“ do ragby rodiny.

Aktivně se staráme o přípravu české reprezentace, českou národní ligu ragby vozíčkářů, rozvoj ragby vozíčkářů a každoročně také spolupořádáme s týmem Prague Robots a Českým svazem tělesně postižených sportovců prestižní mezinárodní turnaj Rugbymania.

ČESKÝ RAGBYOVÝ SVAZ VOZÍČKÁŘŮ DOMA

Každoroční pořádání České národní ligy ragby vozíčkářů je stěžejní činností svazu na domácí půdě České republiky.

Aktuálně se soutěže účastní čtyři týmy z celé ČR. The Captain zastupující západočeský region, Sitting Eagles pro východní čechy, Prague Robots jako metropolitní tým Prahy a v neposlední řadě Lions Ostrava reprezentující Moravskoslezský kraj. Liga je rozdělena na ligová kola, která probíhají podle turnajových modelů, kde hraje každý s každým.

ČESKÝ RAGBYOVÝ SVAZ VOZÍČKÁŘŮ SVĚTĚ

ČRSV je hlavním orgánem, který poskytuje záštitu a podporu Českému národnímu týmu. Jeho představitelé rozhodují o:

  • Složení reprezentačního týmu
  • Zajišťování finančních a personálních zdrojů
  • Rozšiřování povědomí o vozíčkářském ragby
Naši sponzoři