O nás

Posláním Českého ragbyového svazu vozíčkářů je vytvářet podmínky pro fungování a rozvoj ragby vozíčkářů nejen v České republice, ale díky svému členství v Mezinárodní federaci ragby vozíčkářů (IWRF) i ve světě. 

Ze zkušenosti víme, že ragby není pouze sport, ale pomáhá lidem s těžkým postižením nejen dosáhnout lepší soběstačnosti v běžném životě, přináší nová přátelství, zážitky a je velkým zdrojem zábavy a odreagování.

To vše znamenalo označení „wheelchair rugby family“, oficiální heslo mezinárodní organizace a i náš svaz hledá stále "novou krev" do ragby rodiny.

Aktivně se staráme o přípravu české reprezentace, českou národní ligu ragby vozíčkářů, rozvoj ragby vozíčkářů a každoročně také spolupořádáme s týmem Prague Robots a Českým svazem tělesně postižených sportovců prestižní mezinárodní turnaj Rugbymania.

Aktuálně probíhá národní liga, kde se utkává většina českých týmů působících v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Ostravě či v Praze. O fungování, trénincíchtréninzích a kontaktech na jednotlivé týmy se dozvíte zde.

Náš reprezentační tým se po úspěšném loňském postupu do divize „B“ připravuje na Mistrovství Evropy, které proběhne začátkem července ve Varšavě.

 

 

Sdílej: