Zápas s favoritem měl známý výsledek už před začátkem, ale přesto jsme nastoupili s odhodláním hrát co nejvíce naučenou hru a nedělat zbytečné chyby, což se dařilo necelou polovinu zápasu. Zápasy na takové úrovni jsou unikátní příležitostí pro nové, či méně zkušené hráče, aby měli adekvátní srovnání v ostré hře. I švýcarský národní tým dával možnost novým hráčům, protože jiná možnost udržení kvality týmu ani není.

Zápas přinášel horší i lepší chvilku. Podtrhoval slabá místa, jako je komunikace, horší kondice a někdy i svázanost nervozitou. Nejdůležitější je však zápal do hry, který naučit nejde. Buď to v sobě máte, nebo ne. Někdy to může vzplanout a nakazíte tím všechny kolem sebe, někdy tím můžete živit jen sami sebe, ale musí to tam být, protože ragby se nehraje z donucení, ale z lásky.

Konečný výsledek – ČR : Švýcarsko – 36:57

Nadějí pro budoucnost jsou mladí hráči, které zatím máme, ale i tak bychom rádi přivítali mezi námi nové tváře, aby byla i v nominaci do národního týmu větší konkurence a tím i přirozený tlak na stávající reprezentanty.

Novým hráčům nabízíme kompletní zajištění vybavení, individuální péči (nastavení vozíku, fyzioterapii, tréninkový plán a nutriční poradenství) a hlavně skvělý motivační kolektiv, který vám nejen pomůže tipy pro každodenní život, ale můžete se na něj spolehnout na hřišti i mimo něj.

Kontaktujte nás prostřednictvím emailu wheelchairrugby@seznam.cz anebo telefonu 721 359 878 (Jiří Pleško -místopředseda ČRSV)

Na programu ucelené rehabilitace prostřednictvím sportu ragby vozíčkářů spolupracujeme s Centrem Paraple, Českou asociací paraplegiků – CZEPA (peer program – pomoc od lidí na vozíku k lidem na vozíku v jejich přirozeném prostředí) a Českým parasportem.

Trenér

Sdílej: