Jsou dny, kdy vám nemusí být nejlépe, cítíte velkou tíhu a zodpovědnost před zápasem, nechcete udělat žádnou chybu, fotku týmu si taky raději uděláte před hrou, kdyby něco a ono to vyjde. Přesně tak to bylo dnes. Je mi jasné, že soupeř byl papírově slabší, ale potom co přivezl nové vysokobodové hráče (číslo 7 a 1), kteří tady odvádí skvělou práci, stejně cítíte, že to nebude lehké. Mimo oslabených Finů, kteří nastupují s hráči, kteří jim zbyli, jsme jediný tým, který má základní sestavu na sedm bodů. A jsme jediný tým, který nemá vysokobodového hráče. Náš nejlépe bodovaný hráč, Honza „Mikeš“ Mikeska, má 2.5 bodu, a protože zatím nemá osvojenou hru, tolik se do ní nedostane. Podobně jako dnes nezasáhl do hry Tomáš Moravik, hráč klasifikace 1.0 bodu, který by v sestavě vysokobodového také uvítal, protože na svou klasifikaci odvádí skvělé výkony.

Určitě by se v dnešním zápase dalo udělat mnohé lépe, ale celkově to byl týmový výkon, kde pravidelně hrající trojici Filip Vartoň, Petr Oppenauer a Jiří Pleško skvěle doplnil Valter Rönisch, kterému to dnes opravdu sedlo, z lavičky ho potom při střídání zastoupil Marek Váša, který měl lepší střídání v poslední části hry. Tak trochu si s Valtrem prohodili role od finále mistrovství Evropy „C“, kdy více času na hřišti strávil právě Mára.

Byl to jeden ze zápasu, kdy vám koutky cukají do úsměvu, ale stejně jste nervózní až do konce. Už teď je jasné, že jsme nejúspěšnější v historii českého ragby vozíčkářů.

Zítra nás čeká velmi těžké Rusko, které odehrálo vyrovnaný zápas se Švýcarskem. Mají velmi rychlého hráče klasifikace 3.5 bodu, ale jako každý zápas začínáme se skóre 0:0 a může se stát cokoliv. Byl by to ten nejlepší dárek k narozeninám, co bych si mohl přát, a hlavně Opík, který je má zítra.

Fanděte a přejte.

Konečné skóre – ČR : Izrael – 49:43

Trenér

Sdílej: