Naše reprezentace obsadila na mistrovství Evropy divize „B“ čtvrté místo, což by i bez covidových absencích reprezentací Irska a Rakouska znamenalo udržení se v této divizi. Byl to první oficiální turnaj IWRF od začátku pandemie a byla to zkouška pro všechny, ze které vyšli vítězně hráči, kteří odvedli skvělé výkony a tvrdou hru a částečně i organizátoři, kteří dělali, co se dalo. Alespoň to tedy, s odvoláním na omezený rozpočet, tvrdili.

Naše nadnárodní organizace IWRF zase ukázala, že akce, které nejsou nejvyššího významu, jako je mistrovství Evropy divize „A“, mistrovství světa a paralympijské hry, mají přednost a maximální podporu a menší, ale stále oficiální sankcionované turnaje hrají druhé housle.

Turnaj sice dokola opakoval heslo: Safety first and stay negative, ale mimo pravidelné testování (i plně očkovaných členů týmů) to bylo celé spíše fraška. Nošení ústenek i během nástupů a warm upu, když jsme využívali stejné šatny, mikrobusy na přepravu, potkávali jsme se v hotelu, kde ostatní návštěvníci v souladu s polskými nařízeními nic nenosili, to vše působilo spíše komicky. Až potupně potom vypadalo předávání medajlí a ocenění, která se museli brát hráči ze stolu sami. Na hotelu, prý z důvodu nemožnosti zaručit kvalitní desinfekci, byly bezbariérové pokoje přiděleny týmům Polska a Izraele.

Poslední den naší hry nás čekalo Rusko. Bylo by to krásné je porazit a přivézt medaile. Moc jsem si to přál, nejen kvůli rozpínavému Rusku, ale hlavně kvůli klukům, kteří by si placku fakt zasloužili. Ale Rusko bylo lepší, i když mu chyběla šťáva, kterou ukázalo v prvním zápase se Švýcarskem. Hráli jsme vyrovnanou hru jen v první části, když ve druhé části nastoupil nejlepší hráč turnaje klasifikace 2.0 – Ivan Tsibulskii, začali nám Rusové bodově odskakovat, a tak jsme také začali točit sestavy, kde zejména v závěru zápasu začal ukazovat své nasazení a možnosti Jan Mikeska.

Konečný stav ČR:Rusko – 45:54

A co teď dál? Musíme více trénovat společně a odehrát přátelské zápasy a kvalitní turnaje, musíme udržet stávající tým a individuálně zlepšit kondici a musíme najít nové hráče.

Potom už jen zbývá udržet si chuť hrát a disciplínu. Zbytek je i o vedení týmu, ať už bude v následující sezóně jakékoliv.

Děkuji celému realizačnímu týmu, děkuji hráčům.

Trenér

 

Sdílej: